top of page
4W8A2768-Bearbeitet.jpg

Fotoğraf çekmeye yaklaşık 25 yıl önce gazetecilik yaptığım dönemde başladım. Bu dönem benim için işin ehli fotoğrafçılardan fotoğraf çekmeyi öğrenme şansı yakaladığım, haber ve fotoğrafı birbirinden ayrı düşünemediğim bir dönem oldu.

 

Çocukluğum babamın mesleği dolayısıyla çok yer değiştirdiğim, hem köy hem şehir yaşamı ile tanıştığım küçük göç hikayeleri ile geçti. Göçmenliğin içime işlediğindendir sanırım yetişkin olarak da bu kez kendi kararımla yollara düştüm. Yolum neredeyse 20 yıldır yaşamımı sürdürdüğüm Frankfurt`a getirdi beni. Burada fotoğraf yaşamımın daha da yoğun bir parçası olma şansını yakaladı. 

Fotoğraf çekmek bana gözlediğim, hissettiğim dünyayı görselliğe dökme şansı veren çok keyifli bir sanat. Çevremi kritik bir bakış açısıyla iyi bir gözlemci olarak görebilmek ve tekniği iyi kullanabilmek ise fotoğrafçılığın özü. 

Şu sıralar yoğun olarak çalıştığım iki projem var: İlk olarak mekanların ve o mekanlarda yaşayan insanların karakteristiklerini yakaladığım fotoğraflar 

çekiyorum. Mekan ve insanlar sadece gezi fotoğraflarımda görebileceğiniz bir çalışma alanı değil benim için. Yaşadığım yer olan Rhein Main bölgesindeki sempatik dükkanları, restoranları, kuaför salonlarını ve çalışanlarını da 

fotoğraflıyorum. 

Bunun yanında aktüel kendi moda markam olan "Fernweh" (uzaklık özlemi) ile Tişörtler üretiyorum. İlk iki tişörtüm Offenbach şehrinin sembolü olan "Mavi-Vinç" fotoğraflarımdan. 

Fotoğraflarım ile ilgilenirseniz iletişime geçebilirsiniz benimle. Değişik ölçülerde ve baskı tercihlerinde edinebilirseniz fotoğrafları. 

Fotograf sergileri

2019 "Kunst // im Schaufenster" Grup Sergisi KUNSTANSICHTEN-OFFENBACH etkinligi çerçevesinde Offenbach

2010 „Küba`ya dokunuş - Sakinliğe yolculuk“  Yeni Tiyatro Höchst - Frankfurt  

2009  "An`ın dili" Linke.Laden - Frankfurt

2008 "An`ın dili" interkulturelle Tiyatro Günleri çerçevesinde Frankfurt "Güneşevi"nde

 

Yıldız Köremezli

Yayınlanmış tüm fotoğrafların telif hakları (Copyright) Yildiz Köremezli`dedir. Fotoğrafların izin alınmadan elektronik ortamda veya yazılı yayınlarda kullanılması ve çoğaltılması ya da sayfanın başka sayfalardan yönlendirilmesi sadece Yildiz Köremezli`nin açık izni ile mümkündür. 

 

 

 

bottom of page